Happy End — Making of

“Making of” filmu Happy End je souborem deseti příspěvků z doby, kdy film teprve vznikal (1992-2015). Nepoužívá se v nich proto termín “making of”, ale “work in progress” a obsahují názorné postupy práce s efektivně nastavenou workflow.

Work in progress #1

3. 4. 2014

Jsou tomu čtyři roky, co jsem ve Zlíně odevzdal film Happy End. Samozřejmě, jak bývá u studentských animovaných počátků zvykem, dík velké dávce piv, moravských vín, tvrdého alkoholu, hulení, hub, tripů, koksu a heráku, stihl jsem jej dokončit v souladu s původním záměrem jen z části.

Namísto zemité poetiky podzimních honů prostoupených pančovaným potem sálajícím z vaťáků v remízku za vsí,

železitým pachem krve Zetorem zaorané do mokrých polí spolu s kalnými střepy lahváčů

a benzinovým odérem čpícím z koženkových potahů vytuněného fásla,

zvládl jsem sestavit pouze animatik kreslený myší.

Spousta lidí my ale tehdy říkala, ať to takhle nechám, že to je právě ta sranda. Tak jsem to tak nechal. Pak jsem si ale řekl NE! Takhle jsem to nezamýšlel a měl bych to dodělat. Jenže mi pár přátel opáčilo ztrátou kouzla původní hrubé verze. Na druhou stranu, film se nacházel těsně před dokončením, na což mě zas neopomíjela upozorňovat druhá skupina mých přátel, které jsem řekl, že nejspíš dám za pravdu té první. Pak jsem zhruba tři roky velice pil pivo a přemýšlel o tom na gauči. Výsledkem je nejisté rozhodnutí přece jen se do nové reMasterované (ha ha) verze pustit.

Film by měl být hotový v září, ale po nějakou dobu (zhruba rok) ho bude možné vidět jen na festivalech, které vesměs požadují, aby přihlášená věc nevisela nikde na netu. Samozřejmě náš web True Lovers s rostoucí, avšak bezpochyby i nadále hýčkání zasluhující, fanouškovskou základnou nebude výjimkou! Hodlám sem však pravidelně přispívat ukázkami z postupující práce, takže můžete sledovat jakési realtime making of, či ještě přesněji work in progress. Zde první dávka:

Hezký den a péro v bushi,
Váš
Lochnes Harold aka Master

Work in progress #2

5. 5. 2014

Zdar,

po zhruba sedmi letech společnýho sledování porna, stalkrování Zóny, sbírání golden medals v Trackmanii, augmentování Deus péra a střílení headcrabů skrz portály, mi odešel komp. Naštěstí už je ale vše zas cajk jak hovado, takže přikládam progres jednoho záběru od animatikovýho nástřelu přes skicy a videoreferenci do fáze těsně před čistokresbou..

Adio di Chryslel Dilding,

Master

Work in progress #3

19. 5. 2014

Work in progress #4

4. 6. 2014

Work in progress #5

2. 7. 2014

Work in progress #6

9. 7. 2014

Work in progress #7

14. 11. 2014

aHOJ,

neřikal ten čuromrd Master něco vo tom, že sem jako bude průběžně házet info o nějakym megapyjáku, kterej koncem srpna rozpouští do éteru?

Řikal! a nejen, že to nemá hotový, ale navíc se i komplet vysral na tuhle naučně populární lubriku Wok in progreso! Himlfuck!

Takže! – SOREL

Vysvětleníčko Samo doma 3 že nic – snad jen, že průser a že to nějak souvisí s animací, heroinem a menstruačnim kalíškem..

NICMÉNĚ!!! WIP is BACK (juchú!), tentokrát formou krátkýho výňatku z filmařskýho deníku (NEU exclusively just in Timberlake für this web released beta promo, where the fuck hell is Half life 3 ???!!!):

Work in progress #8

5. 7. 2015

čAU!

veškerý možný variace na téma „už to mělo bejt dávno hotový, ale neni“ začínaj bejt nuda, takže rovnou další dávka work in progress zde:

Work in progress #9

16. 7. 2015

Work in progress #10

3. 8. 2015

V rámci prostřihů na připalování cíga jsem se pustil do lehký studie zapalovače a nedokázal přitom nepodlehnout kouzlu jednoduchosti a rafinovanosti celýho mechanismu; protočení kolečka hodí jiskru o škrtšutr ve směru rotace přesně do míst, kam ústí tryska plynu, která ale v normálnim stavu těsní a plyn z ní uniká, až když se palcem sklouzne na umělohmotnou páčku, která trysku přizvedne. Všechno poskládaný na jedno škrtnutí! Jestli vás to taky tak nadchlo, těšte se na příští díl - rozeberem atomovku!

Ahoj, MSTR

PS Tento příspěvek byl zamýšlen jako jeden z dalších, ale žádný další už nenásledoval. Film byl dokončen na podzim roku 2015. Získal mnoho ocenění a Janu Saskovi vynesl hvězdnou slávu, což definitivně stvrdilo jeho status nesnesitelnýho čůráka.