Marek Pokorný

Ilustrátor, animátor a komiksový autor. Komiksu se začal výrazněji věnovat po objevu internetové komunity kolem webu Comx.cz, kam kreslil lehce autobiografické komiksové stripy. Navštěvoval kurz figurální kresby Borise Jirků a Radka Petřička a později vystudoval klasickou animaci ve Zlíně, kde mj. poznal Vojtěcha Kisse a Jana Sasku.

Na společném webu True Lovers pravidelně vycházela jeho série Gobius Capito II. Se skupinou Ašta Šmé nakreslil komiksovou knihu Silnější než někdo z edice Nejisté domovy. S Vojtěchem Maškem a Markem Šindelkou vytvořili komiks Svatá Barbora (získal cenu Muriel za nejlepší kresbu a Cenu České akademie komiksu). Přes zálibu v komiksu, který považuje za zdaleka neprozkoumané médium, ho poslední léta živí hlavně klasická kreslená animace.

Komiksy

Svatá Barbora

Komiks, který vyšel na jaře 2018 v nakladatelství Lipnik, se vrátil k mediální posedlosti, kterou v české společnosti stimulovala tzv. kuřimská kauza v roce 2007 a soudní procesy v následujících letech.

Silnější než někdo

Biografický komiks o Honzovi Oračkovi. Jedna z knih edice Nejisté domovy vyprávějící příběhy dětí, který nevyrůstaly se svými vlastními rodiči.

Atd

Márovy fotky

Každý měsíc nová dávka těch nejnařachanějších momentek.
Více ...