Vojtěch Kiss

Vojtěch Kiss je animátor, výtvarník a tvůrce komiksů. Natočil autorský animovaný film Anatomie Pavouka (27 min, 2014). Spolupracoval jako animátor na seriálu Až po uši v mechu (2016), dále na snímku Přes palubu (2019), Love is Just a Death Away (2020) nebo chystaném celovečeráku I myši patří do nebe. Jako výtvarník pracoval na několika reklamách a spolupodílel se na výtvarném řešení a výrobě projektu Proměna VR podle předlohy Franze Kafky.

Organizuje site-specific akce – distribuční turné s pásmem animovaných filmů True Love či komponovaný večer Noc Kostelů v Libotenicích. Působil též jako lektor animačních workshopů pro děti a jeden rok pracoval jako dělník na stavbě.

Animace

Anatomie Pavouka

Film představuje vizi pochmurného města. Shora vypadá jako svítící pavučina, zevnitř je to betonový organismus, v jehož útrobách se žilami a vlákny sunou tam a zpátky husté nánosy lidí. Jedním z nich je pan inženýr Pavouk.

Relace

RELACE - 2014 – Relace je TV pořad vzniklý na nočním stolku na Novém Zélandu, odkud skrze modelínovou mluvící hlavu zdravili kluci ze Zélandu kluky do Čech a naopak.
Více ...

Komiksy

Lubošova smrt

Grafický román Lubošova smrt vypráví příběh o parťácích z hospody Milošovi a Lubošovi, které nic nerozdělí.

Televizor

Toto je tzv. konspiračně-fragmentální studie vzniklá metodou sondování duší obýváků v paneláku. Je to záznam vzdychání přežranců v předvečer armagedonu.

Obrazy

Záblesky ze země vzdálené

Během roku a čtvrt existence na Novém Zelandu jsem vytvořil několik výtvarných záznamů, dojmů, záblesků...

Spomeniky

Výtvarné dojmy z putování po socialistických monumentech roztroušených v krajinách Srbska, Bosny a Hercegoviny a Chorvatska.

Organizace událostí

True Love

Spojili jsme se s přáteli kolegy a z našich animáků jsme vytvořili hodinové pásmo, které jsme nazvali True Love. Naše souhvězdí je sestaveno z pěti filmů – pět různých přístupů k animaci, pět pohledů na svět.

Noc kostelů Libotenice

Kousek za obcí Libotenice na Litoměřicku se nachází barokní kostel sv. Kateřiny Alexandrijské. Aby toto krásné místo opět ožilo, uspořádali jsme v rámci Noci Kostelů komponovaný večer, během kterého se kostel naplnil výtvarnou expozicí, hudbou, projekcemi a světlem.

Zakázky

Kafkova Proměna VR

Adaptace slavné povídky Franze Kafky umožňuje prostřednictvím virtuální reality stát se na chvilku Řehořem Samsou v jeho hmyzí podobě.

Kozel

Výtvarná podoba a výroba prostředí pro reklamu na pivo. Společně s Ondřejem Slavíkem a Bárou Annou Stejskalovou.

Atd

Román Dědeček

Memoáry malého klučiny na život a smrt svébytného dědy z polabské dědiny.
Více ...

Speciál Jana Čaříka

BcA. Jan Čařík je všeobecně známý úspěšný moderátor, šéfredaktor, investigitativní žurnalista a mediální magnát. Je to slovutný učenec, lidový myslitel, lidumil, všeuměl a samouk. Taky Jsem výborný moderátor, glosátor, žurnalista, fejetonista a feminista, dále také vášnivý milovník.