BcA. Jan Čařík je­ všeobecně známý úspěšný moderátor, šéf­redaktor, investigitativní žurnalista a mediální magnát. Je to mohutný učenec, lidový myslitel, slovutný seladon, bravurní samouk, barokní všeuměl, lidumil a samorost. Taky jsem výborný moderátor, glosátor, žurnalista, fejetonista a feminista, dále také vášnivý milovník. Rekreační hráč prší, kouč, sběratel trofejí a podtácků. Závodně se věnuji houbařství, jódlování a degustaci alkoholu.

Týden Jana Čaříka

Široký záběr barokní působivosti mistra Jana Čaříka nelze vyjádřit slovy, avšak alespoň lehký závan jeho génia lze pochytit prostřednictvím postřehů, glos a bonmotů, kterými týden co týden vykrmuje sociální sítě.

Videotéka J.Č.

Jan Čařík přispěl ke své slovutnosti nejen jako multi-talentovaný filmaker, artový režisér, kaskadér, šouman, herec hlavních rolí, ale též jako youtuber a influencer.

Fotoalbum J.Č.

Univerzum Jana Čaříka zachycené jeho vlastní optikou. Obdivujte Janův vytříbený jemnocit pro zachycení správného selfie, vrcholně estetická arci-díla, stejně jakož fotomontáže plné satirické břitkosti.

Komiksy J.Č.

Jan Čařík inspiroval mnoho generací nerdů svým komiksovým vypravěčstvím a sám je jinými autory zachycován jako postava kreslených příběhů plných chlapského dobrodružství a krásy.

Co krásného bych k sobě ještě napsal? Je toho tolik, že kdyby chtěl někdo převyprávět můj život, rozhodně by mu nestačil jeho život. Přesto se o to pokouší jeden aspirant - jehož jsem velkým vzorem a dokonce jsem jej prý inspiroval k založení vlastní televize - Jaromír Soukup. Kniha "Neuvěřitelný Život Jana Čaříka Jaromíra Soukupa" by měla vyjít u všech dobrých knihkupců za 30 let. Přesto Vám můžu již nyní předestřít pár výňatků ---------->

!!! Dobrý den vážení diváci. Vítejte v nejčtenějším besceleru v ČR Následující texty jsou pouze elementální výcucy !!!

/\ obr.č.1 socha Jana Čaříka podle návrhu Jana Čaříka. Pražský magistrát sochu nikdy nerealizoval. Kvůli monu mentálnímu měřítku získal přízvisko “Pomník obětem narcismu”.

SEZNAM PŘÍNOSŮ J.Č DŮLEŽITÝM DISCIPLÍNÁM PRO LIDI A PRO STÁT:

Přínos Jana Čaříka v oblasti hudby

Hudební kariéra Jana Čaříka je bohatá stejně jako všechny ostatní jeho kariéry. První nesmělé hudební krůčky vedly ke skládání symfonií, oper a operet. Teprve potom Jan založil legendární country-punk kapelu Pastičky v Krmítku. Jan Čařík prošel snad všemi hudebními žánry a některé nové dokonce sám ustanovil. Např. fúze dechovky a techna – tzv. dechno. Díky absolutnímu sluchu a vrozenému multi-instrumentalismu se Jan dostal do první desítky nejlepších hráčů na triangl na Moravě. Posléze přesedlal na hru na dřívka a až poté vlastnoručně sestrojil svůj vlastní vlastnoručně vyrobený nástroj: jednostrunnou harfu. Říká se, že zpěv Jana Čaříka proniká přímo do srdce a dokáže rozplakat i takovou skálu, jakou je Marek Vašut. A co se týče textů, Jan Čařík psal hity i pro jiné umělce - dokonce pro tak zářivá jména, jako jsou Honza Vyčítal, Miluška Voborníková, Láďa Křížek, Jakub Smolík nebo Holki!
reklamní sdělení: SOLAREX!!! Stop bakteríím ve Vašich dětech!!!

FILM A TELEVIZE

Ne nadarmo je Jan Čařík častován jako český Steven Spielberg. Zde je stručný výčet Čaříkových kinematografických přínosů: pětihodinový umělecký opus Čarokrásný Jen, kde hraje Jan Čařík hlavní a devět vedlejších rolí. Honzíkova cesta o životě a smrti Jana Čaříka podle scénáře Jana Čaříka, kde hraje Jan Čařík Jana čaříka.

Televizní pořady: Čaj s Janem Čaříkem, Janovi pouťuchlé čaříkanice, Čaříkoviny, Čařikoniny, Jendovi Čaříkánky a noční Čaříkokotiny, Janova Čaříkarna, Čaříkování s Janem čaříkem s Janem Čaříkem a s Janem Čaříkem.

SPISOVATELSTVÍ A BÁSNÍCTVÍ JANA ČAŘÍKA

Svou literární prvotinu – osmi set stránkovou bohatě ilustrovanou ságu nazvanou “Bzsgkk lsljiá4” napsal Jan Čařík v pouhých osmi měsících, když se mu podařilo dobatolit k psacímu stroji jeho otce, Hildebranta Čaříka. Další text na sebe nenechal dlouho čekat – ve dvouch letech života mu vychází abstraktní sbírka básní s výmluvným názvem “Ů”.Poté se Jan Čařík již naplno zápřáhnuv v jařmo literární roboty takřka neotrhává od kalamáře a pera, jež zaplnilo nesčetné anály. Čaříkův rukopis je nezaměnitelný svou bujnou rozkošatelostí, v níž je stylistika rovna architektuře, pročež každičké slůvko, či písmeno ba i háček má své pevné místo v rámci takřka symfonické stavby celku. A to i v jeho kuchařkách. J. Čařík je mnohem lepší spisovatel než-li Milan Kundera 

Laskavě omluvte poměrně nízkou kvalitu přiložených fotografických materiálů. Je to z toho důvodu, že byl celý dokument připravován původně pouze pro TELETEXT. Při studiu obrázků použijte, prosím, Vaši fantazii.

Děkujeme !!!

Obr. č2 Sbírka pivních tácků J. Čaříka (největší v ČR)
Obr. č3 Jan Čařík: "Východ slunce nad řepkovým polem", olej na plátně 6 x 6 metrů
A na závěr sport: Jan Čařík během jinošství rozvinoval chrabrou tělesnost v ušlechtilých disciplínách, jako jsou rychlochůze, kolová či šplh do hloubky. Na vrcholové úrovni se však plně projevil jako sportovní super-talent v házení šipek, v kulečníku a v karetních hrách, především v prší, ve kterém reprezentoval českoslovenko na Mistroství Světa v Taškentu. Zajímavostí je, že jediný sport který Jan Čařík nesnáší, je fotbal. A hokej.
OPRAVDU VÁM TO NESTAČILO A CHCETE JEŠTĚ

Fenomén TV Estráda

Bylo mnoho napsáno o Televize Estráda. Analýzy, životopisy, eseje, traktáty,

pamflety... Nic však nemůže zmapovat zrod i pád tohoto mediálního impéria tak, jako korespondece mezi dvěma kamarády z dětských let...

(Dopisy J. Čaříka Z. Zdráhalovi)
15. listopadu 2012

Milý Zděňďo!
Nedávno jsem se vracel z hospody u Šloufků kolem onoho památného dětského hřiště, na kterém jsme si hrávávali, když jsme se vždycky vracívávali opilí z hospody u Šloufků. Pročež jsem si tak na tebe tak vzpomněl, ty pacholku hambatá! Tak jak, Zdenále? Zaznamenal jsem, jak se v kuloárech štěbetá, že zakládáš vlastní Televizi? Vzpomínáš, jak jsme onehdá nasypaly Bohdalce do turka 2 kg projímadla, když točila ten svůj pořad o vaření? S tebou to byly vždycky nejlepší klukoviny! Neuplyne den, abych si na Tebe nepomyslel, můj nejdražší příteli. Budeš pro tu Tvou Televizi shánět nějaké posily? Nějaké kvalitní kabrňáky? Mě ti zrovna nedávno vyhodili z český. Víš Zdeňku, na rovinu – podle mne, ty jseš něco jako mediální mesiáš! Já si myslím, že jednou přijde doba, kdy nebude snadné určit, co je pravda a co lež. Obyčejní občani budou zmatení nudou a falešnými osobnostmi. Doba temna plna frustrací a exekucí se plíživě blíží. Proto lidi potřebujou hřejivý návrat k televizním estrádám a ke kvalitní srandě. Lidé potřebují opravdové muže, jako jsi Ty a Já! Čímž vůbec nic nenaznačuji.

S pozdravem,Tvůj nejvěrnější kamarád BcA. Honza Čařík

PS. Stále mi ještě dlužíš, jak jsem ti tehdy půjčoval na tu škodovku...

6.dubna 2017

Ahoj Zdeňku!
Předně ti s celého mého žlutého srdce děkuji, žes mne nabral do tak krásného projektu, jakým je naše TV ESTRÁDA! Cítím zde toliko tvořivé pozitivní energie, kterou jsem za ty roky na pracáku nepoznal. Ty jsi přímo turbo-generátor geniality a Tvé nápady zůrodňují naši mysl. Avšak je tu jedno malé ale: všeobjímající pozitivní spirit našeho kolektivu je občas nenápadně nahlodáván občasným mrmláním jistého, k zahořklosti inklinujícího, člena. Nechci býti kategorický - a ty z historie moc dobře víš, že jsem nikdy nepráskal, - ale všichni prostě cítíme, jak to s tím Jirkou Bramborem je ... A o Robertovi ani nemluvím.. A ještě jedna taková věcička. Myslíš, že bych mohl mít svůj vlastní pořad s mým jménem? Víš jako, že by se to jmenovalo -něco něco- Jana Čaříka. Přijde mi to cool. No tak to jenom ke zvážení, šéfe :)

S přáním úspěšného dne, Tvůj nejdražší kolega Honza „Čarda“ Čarík

PS. Je mi to trošičku trapné, ale dost mi se mi teď hodily ty penízky.

5.října 2018

Ahoj Zdeňku!
Nebo spíš pane generální řediteli? Ne, nebudu tě tak oslovovat, ačkoliv na tom čert-ví-proč trváš! Tak já bych ti měl před ostatními zaměstnaci vykat?! Vždyť si pamatuju, jak jsme spolu jako kluci srávali z mostu! Do vody. A jak jedno Vaše hovno sežral racek, pane generální řediteli! Co to na mne zkoušíš?! A to si jako myslíš, že nevím, že si myslíš, že my nevíme, co víš? Tak pozor: pohyby na firemním účtu jsou natolik turbulentní, že se to neprojevuje jen nedostatkem tatarky v kantýně. Mě zase až tak nežere, že Jiří už nedostal půl roku zaplaceno. Ale to, že si seškrtal všechny chystané pořady se mnou (!), se jistě projeví v koláčích sledovanosti, neboť vy dobře víte drahý kolego, že celý tenhle cirkus stojí na MÉ personě. To já jsem pro tuto televizi Vladimír Železný!

Jan Čařík, Tvůj (ex?)kamarád věřící v pravdu a lásku

PS. To kompro jsem si zazálohoval, takže jestli mi lezeš do PC, je mi to uprdele.
PPS. Stále mi dlužiš za tu škodovku.

24.srpna 2019

Zdar Zdráhal!
Tak co, jak je, ty oslí kůže? Chtěl jsem se ti nakonec po tom všem přátelsky omluvit: sorry za to, že jsem si na malou chvilku myslel, že bych tě mohl respektovat! Čímž jsem u nás obou způsobil jisté poblouznění. No ale naštěstí je těm dnům konec, čili my již můžeme s MÝMI zeměstnanci směle pokračovat zušlechťování MÉ televize, čištění černého účetnictví po tobě a házení šipek na tvou fotku na zdi Jiřího luxusní kanceláře... Za celou televizi ESTRÁDA posílám nejsrdečnější pozdravy na Mírov!

BcA. Jan Čařík, generální ředitel televize Estráda

PS. Kvůli tomu dluhu na tebe podávám další žalobu. Takže je možný, že si tam ještě posedíš :)

6.listopadu 2019

Ahoj Zdeňku!
Nevím, kde teďko jsi, tak se obracím na adresu Tvého právníka. Jenom jsem Ti chtěl říct – co jsme si, to jsme si.. Hele, já vím, že to nebylo úplně růžové mezi náma... ale začínám si teď uvědomovat určité věci. Každý den není úplně lehké kormidlovat takový kolos jakým je televize a mít k tomu ještě smečku takových amatérů kolem. Všichni čekaj, až udělám chybu. Někdy mám pocit, jako kdyby se mi kolem hrdla uzavírala smyčka. Skoro si říkám, že nám v těch devadesátkách stejně bylo nejlépe!

Snad se máš dobře, Honza

PS. Ty prachy jsou v pohodě, vůbec to neřeš.

Chcete-li číst více – klikněte nejdřív na reklamu.

NOVINKA !!! Právě vychází super-inteligentní magazín
Jana Čaříka ŽLUTÝ SVĚT Jana Čaříka !!!
Revue plná praktických moudrostí, humorismu a luštěnek.
Uvnitř čísla: plakát + samolebka

VÁŽENÉ DIVAČKY A DIVÁCI.
POKUD JSTE SE PROKLIKALI AŽ SEM, ZNAČÍ TO, ŽE OPLÝVÁTE DELIKÁTNÍM VKUSEM !!!

Jan Čařík vyhrál anketu vyhlášenou jedním dámským časopisem o nejhezčí hýždě televizní obrazovky.